Září 2018

Naše Chs

4. září 2018 v 23:52 Úvod

CHOVNÁ STANICE

S chovem morčat jsem začala na počátku roku 2011.Po velmi dlouhé době se opět vracím k těmto krásným a milým zvířatům .Od dubna 2011 jsem členem v Základní organizaci chovatelů morčat a stanice mi byla zaregistrována pod názvem: Chs Le Grace.

V chovu máme krátkosrsté hladké a crestedy v barvách aguti,černé,dalmatin a okrajově i jiná zbarvení. I když se nemohu účastnit výstav z důvodu péče o velké stádo koní, chci, aby morčátka byli kvalitní a mohli se zapojit do dalšího chovu u nás nebo u jiných chovatelů.A samozdřejmě chci udělat radost i malým dětským majitelům morčátkem - mazlíkem.

BYDLENÍCUY MORČATA

Od roku 2013 se věnuji i chovu velkých cuy morčat pocházejících z Peru.Jsou to poněkud plachá zvířata, ale při každodenním mazlení se dají ochočit téměř jako morčata malá.Vrhy A6-Z6 (r.:2017-2018)

4. září 2018 v 23:36

7.června 2018- se narodil vrh, který nebyl vůbec v plánu. Sameček Tristan Le Grace při první říji samičky Xeni Le Grace přešplhal dělící stěnu.Narodila se jim 3 miminka jako v prvním jejich vrhu a myslím, že jim při jejich tvorbě došla fantazie. Miminka jsou naprosto shodní s těmi prvními, jen s rozdílem, že jsou tentokrát jen samé samičky.
5.června 2018- dnešní den mi udělal radost.Narodili se 3 tricolorní miminka cuy samičce Ikaria Le Grace a samečkovi Santos Le Grace.
2.června 2018- samička Galena Le Grace a Agar Le Grace se stali rodiči 4 dětiček.Mezi 3 černými čertíky je jedna holčička dalmatinka.
28.května 2018- dnes po ránu se naší rex cuy samičce Q-Bora Le Grace narodilo 5 malých kuliček. Po tatínkovi Lupínek Le Grace(dědeček Sancho Kozí hrádek) jsou 3 z nich bílé, dvě jsou červené po matce.
26.května 2018- se narodili samičce Fialka Le Grace dvě obří miminka.Je to kluk a holka a oba jsou se saténovým genem. Maminka je saténová.Otcem se prvně stal sameček dalmatin stříbrný Orfeo Le Grace
22.května 2018 - první vrh samičky Ufonka Le grace a již po několikáté otcem Agar Le Grace. Narodili se 4 miminka,2 kluci a 2 holky.
22.května se narodilo 6 miminek samičce Malinká Le Grace .Jedno-dalmatinek, bylo bohužel zadušené. je to váhově velmi nevyrovnaný vrh-od 48g po 120g. Otcem je opět Hulk Happy Quinea Pig.
17.května 2018 - dnes ráno jsem našla čerstvě narozená miminka u samičky Chudobka Le Grace. Jedno ještě teplé nebylo rozbalené, ale zachránit se ho nepodařilo. Otcem je Sancho z Kozího hrádku.


6.května 2018 - samičce Vincza Le Grace se podařilo porodit 4 miminka v barvě dalmatin. Bohužel dvě jsem našla mrtvé,jedno dokjonce s okousanou nožičkou. :-( Zůstaly nám dvě holčičky. Tatínek je Míša Le Grace, který již odjel působit do jiné Chov.stanice.
31.března 2018 - první vrh samičky aguti stříbrné Xenia Le Grace a taktéž první samečka Tristana Le Grace. Moc povedená trojice miminek...
28.března 2018 - Zamba Le Grace je také loňská samička a má svoje první miminka. Tatínkem se stal sameček Agar Le Grace
22.března 2018 - druhý vrh tohoto rána byl těsně po zkončení a miminka byla ještě mokrá. Opět se o 5 miminek postarala dvojice Mačeta Le Grace a sameček Narcyz Cerdo Vesuvio
22.března 2018 - dnešní den přinesl hned dvě překvapení po ránu. První byl vrh od samičky Zora Le Grace , která se samečkem Hulk Happy Quinea Pig nadělila 5 miminek .

16.března 2018 - cuy samičce Fiona Teanse se narodila první miminka po cuy tatínkovi Inout Carmela. Oba rodiče mají své první potomky a nemusí se za ně stydět.
10.března 2018 - jedna z našich nejstarších samiček, Vanilka Le Grace,-porodila po několika měsících pobytu u samečka Nemesis Le Grace dvě mimina. Jedno však bylo zadušené. Druhé je krásná holčička..
25.února 2018 - Mrazivý únorový den s teplotami pod -15 stupňů,a nám se ve stáji narodilo 5 malých kuliček cuy samičce Lola z Morčecího doupěte a cuy tatínkovi Sancho z Kozího hrádku.
9.února 2018 - dnešní den nám přinesl 7 nových miminek. Jedno z nich bylo bohužel již mrtvé.Velká škoda, bylo největší a navíc mělo zajímavé zbarvení. Půlka těla byla krásně puntíkatá a druhá černá. Ale i zbylá miminka mi udělala velikou radost. Krásné puntíky,černé nožičky a navíc jeden ze 4 dalmatinů krásný standartní sameček. Druzí dva mají černé nosíky- jakoby kalifornskou kresbu.Moc hezký vrh.Snad bude mít samička sílu na všech 6 hladových krků.
7.února 2018 - maminou se stala po třetí samička cuy Charisma Le Grace.Porodila dvě krásná velká miminka.Tatínek je černobílý cuy Habeš Le Grace.
3.února se narodili opět jenom dvě mláďata samičce Jolanka Le Grace. Je to opět páreček-černobílé magpie kluk a holka. Tatínkem je Heřmánek Le Grace.
1.února 2018 - cuy samička Flota z Kozího hrádku a sameček Santos Le Gracejsou rodiče dvou velkých potomků- bílé samičky a krémového samce.
22.ledna 2018 - další paterčata od dalmatinské samičky Tempera Le Grace a saténového tatínka Xanto Le Grace.Máme 3 samičky a dva samce.
15.ledna 2018 - Naše samička Apolenka Le Grace nám dnes představila vá nová miminka v počtu 4 kousků-2 samci+2 samičky. Tatínkem se opět stal sameček z Polska- Narcyz Cerdo Vesuvio
6.ledna 2018 - dnešní den ztrávený na výstavě mezi morčaty a jejich majiteli na Toulcově dvoře.Vezla jsem na registraci 4 cuy samičky california. Dvě krémové a dvě bílé máme zaregistrované. Samečci mají svou registraci již za sebou- na podzimní výstavě v Čakovičkách.
30.prosince 2017 - tento rok nám uzavírá svými 4 potomky prvorodička Rena Le Grace. Spolu s tatínkem Xavierem z Krásné hory překvapila barvičkama potomků.Očekávané aguti barvičky se nepovedli, ale přesto jsou miminka krásná.I nejmenší miminko, které jsem zachránila a rozdýchala, se druhý den už tvářilo tak, jako by nikdy nechtělo umřít. :-)
28.prosinec 2017 - předposledním vrhem tohoto roku se může pochlubit cuy samička Nirvána Le Grace.Krásně zbarvení potomci jsou z části i po tatínkovi Frank Teanse, který má u nás své první potomky.Doufejme,že se mu budou dařit i dál takové barvičky. :-)
26.prosince 2017 - druhá hostující samička pocházející od nás se představila 5 krásnými potomky.Je to Marjánka Le Grace a tatínkem je opět Narcyz Cerdo Vesuvio.
24.prosince 2017 - jako vánoční dárek dostala naše chs od samičky Maskota Le Grace dárek v podobě 4 dětiček.Tatínkem se stal opět úspěšný Hulk Happy Quinea Pig.Máme 3 krásné dalmatiny,z toho 2 holky.
23.prosince 2017 - samička Nugetka je dcerou naší odchovankyně Gavedy le Grace. Samička u nás hostuje po dobu svého prvníhu vrhu.Tatínkem se stal u nás podruhé sameček Narcyz cerdo Vesuvio.