Novinky 2016

3. prosince 2016 v 20:41 |  Novinky

Stalo se :

20161.prosince 2016 - neplánovaný vrh, ale miminka povedená,-tak se předvedl pár Charisma Le Grace, cuy samička, a samec Hulk Happy Quinea Pig se svými 3 potomky. Miminka se narodila všechna tři černá, i když rodiče jsou krásně černobíle strakatí... Nabízeni budou v odchovech malých morčátek, protože jejich vzrůst bude menší..
11.listopadu 2016 - dnešní cuy vrh ukončuje letošní miminka a je to první vrh samičky Havana Le Grace, krémové hladké samičky.Otcem je kalifornský sameček Sancho Kozí hrádek.Narodil se kluk a holka, možná některý z nich bude také v kalifornské kresbě.Poznáme po čase...
7.listopadu 2016 - Po dlouhé době u samečka Hulk Happy Quinea Pig se samičce Quaky Le Grace narodily v jejím prvním vrhu 3 miminka.Po tatínkovi dalmatinovi není ani jeden.Máme 3 černé kluky a holku aguti.
5.listopadu 2016 - Apolenka Le Grace porodila 5 miminek,z toho 4 dalmatínky.Otcem je Xanadu Pod Stránskou skálou. Barvičky jsme čekali jiné, ale i tak jsou krásní... :-)
27.října 2016 - Horalka Le Grace se stala poprvé matkou a hned 4 miminka po californském samečkovi Sancho Kozí hrádek. Budem čekat,kolik jich bude mít kresbu po něm.
23.října 216 - samičky se předhánějí v rození a rodí i ty, které byli od února u samce a už se zdálo, že miminka nikdy nebudou. Až nyní se podařil druhý vrh samičce Vanilka Le Grace.Tatínek je opět velký,mohutný samec Santos Le Grace.
Krásní aguti dvě samičky a dva samečci.
17.října 2016 - Dnes porodila Kira Le Grace,svůj 3 cuy vrh opět po californském samečkovi,tentokrát je to krémový california Xavier z Krásné hory.
8.října 2016 - přišla na řadu samička Ikaria Le Grace se svými prvními miminky.Čtyři potomci tatínka Santos Le Grace se narodili brzy po ránu a kombinace jejich barev je opravdu zajímavá. :-)
3.října 2016 - pokračuje náš baby boom.Před pár týdny se zdálo, že samičky zamrzli a nechtějí miminka.Několik měsíců se zdálo, že jsou některé už téměř neplodné.Asi ale přišlo vhodné období. Cuy samička Vesna Morčecí Doupě porodila dokonce 5 miminek.Vzhledem k počtu njsou veliká,ale tatínek je náš největší cuy-Harlekýn Le Grace.
2.října 2016 - Velikánské bříško naší malé Malinké Le Grace se večer před půlnocí přeměnilo v 5 narozených potomků.Miminka mají vzestupnou váhu- od 63g až po 126g.Největší nám ale nepřežilo a maminku vyčerpalo tak,že ho asi nezvládla rozbalit. Ostatní 4 jsou v pořádku.Toto je první vrh samečka Hulka Happy Guinea Pig.
20.září 2016 - navečer u krmení začala rodit samička Calamity Jane Le Grace. Porod proběhl v pořádku a narodili se 4 miminka-každé v jiné barvě. Tatínek Humberto Le Grace má další potomky.
15.září 2016- Ráno ještě nic a dopoledne o dvě hodinky později,cuy samička Chata Morgana le Grace překvapila dvěma velikýma miminkama.Její první vrh. Tatínek je cuy Santos Le Grace.

5.září 2016 -porodila sestra Basanty- Bazalka Le Grace 3 veliká miminka.Krémový sameček a samička to bohužel nepřežili,-zůstal jen jeden sameček-hladký bílý california..Otec opět Sancho Kozí hrádek.
4.září 2016 - californská samička Basanta Le Grace se stala poprvé maminkou a porodila nám 5 dětí.Všechny jsou skoro stejně veliké a mají se k světu. Tatínek u nás už potřetí Sancho Kozí hrádek.
30.srpna 2016 - o druhý vrh tento den se postarala cuy samička Troja Le Grace.Povedená 4 miminka s krásnými,vyrovnanými váhami ,-3 samičky a 1 sameček.Otcem je Milouš Teanse.
30.srpna 2016 - o začátek 4 abecedy našich vrhů se postarala samička Tatranka Le Grace, která se o miminka pokoušela již několik měsíců a konečně se povedlo.Krásná dvojčátka-opět jeden dalmatinek a jeden černý-oba samečci.Tatínkem je opět náš odchovanec Agar Le Grace.


27.srpna se nám rozsypala i samička cuy morčátka a tímto vrhem ukončila i třetí abecedu vrhů - Sněženka Le Grace. Bílé mamince se narodila barevná miminka ,každé v jiné barvě. Tatínkem se stal Santos Le Grace.
27.srpna 2016 -Apolenka Le Grace překvapila dvojčátkama v barvě dalmatin a černá s červenou nožičkou.Tatínek je černý Xanadu Pod Stránskou skálou.
18.srpna 2016 - druhý vrh samičky Viktorky Le Grace a dvě velká miminka. Mám podezdření,že to budou rexíci a vůbec nevím, kde se tu vzali. V rodokmenu rodičů daleko široko žádný není. :-) Tatínkem se stal podruhé Sancho Kozí hrádek
14.července 2016 - povedl první vrh samičce Filipína Le Grace. Pěkná tři miminka se mají čile k světu a tatínek Jupiter Le Grace na ně může být pyšný.

29.července 2016- po delší době zabřezla i dalmatinka samička Sante Pod Řivnáčem a porodila bez problémů 5 krásných miminek. Otcem se stal Agar Le Grace,-druhý vrh tohoto mladého černého samečka.
28.července 2016 -První vrh cuy samičky Julie Libertas Somnium -porodila 5 miminek,-ale dvě nestihla rozbalit a udusili se... :-( Otcem se stal také poprvé sameček Santos Le Grace.
5.července 2016 - Poprvé porodila cuy samička californského zbarvení Yvonne Le Grace s cuy kalifornským samečkem Sancho Kozí hrádek.
4.července 2016 - Třetí vrh cuy samičky Vendety Le Grace přinesl 3 kluky v různých barvách.Tatínek je Harlekýn Le Grace.
22.června 2016 - Cuy samička Flota z Kozího hrádku porodila jedno velké miminko. Je to krásná holčička- aguti stříbrná amer. crestedka. Tatínek je Silver Boy Le grace.
Váha krásných 235g.

26.června 2016- potratila cuy samička Vanilka 4 nedonošená miminka. :-(
Q3
15.června 2016 - druhý vrh aguti saténové samičky Fialky Le Grace a první vrh samečka dalmatina Amore Mio Le Grace. Narodili se 3 živá miminka,-jedno bylo udušené.Povedl se jim pěkný dalmatinek sameček v aguti stříbrné barvě!
P3
18.května 2016 - Sasanka Pod Řivnáčem a Agar Le Grace se stali rodiči 5 krásných potomků-4 holčiček a jednoho kluka. Všichni černí až na jednu dalmatinku holku...
.....a budou konečně na prodej i malá morčátka :-) ...
O3
17.května 2016 - druhý vrh cuy samičky Vaka Vaka Le Grace se samečkem Silver Boy Le Grace přinesl krásné 3 cuy samičky v aguti stříbrné barvě s bílou. Vaka zůstala věrná svým barvám i jménům od O ve svém druhém odchovu.
N3
14.května 2016- první vrh cuy samičky Princezny Le Grace a hned 5 miminek.Všechny jsem našla po ránu v pořádku a tatínkem se stal také poprvé Rembrant Le Grace.
M3
4.května 2016 - Podařený první vrh samičky Maskota Le Grace.Napoprvé 5 miminek, z toho 4 holky,3 dalmatínky,černá a jeden černý sameček. Poslední vrh samečka Timotheye Le Grace. Děkuji Timoušku,-a odpočívej v pokoji!
L3
2.května 2016-porodila cuy samička Jolanka Le Grace svůj první vrh. Nebyl pro nás moc veselý, protože tři veliká miminka porod nepřežila( 190,189,178g).Zůstali nám dvě miminka,trochu menší.Maminka měla asi těžký porod.Otcem je Humberto Le Grace.
K3
19.dubna 2016 - se narodil jeden velký klučík samičce Velveta Le Grace a samečkovi Xanadu pod Stránskou skálou. Je to standartní dalmatin s lysinkou a jak se vybarví jeho puntíky, to uvidíme až časem.
J3
13.dubna 2016- první vrh cuy samičky Sněženky byl celkem překvapivý.Bílá miminka jsou bez pigmentu s červenýma očkama. Otec je Etienne z Krásné hory. A máme 2 kluky a holku.
I3
26.ledna 20165 - porodila naštěstí i samička Vesna. Díky tomu jsem mohla oddělit od Lambády 2 miminka a přidat je k jejím. Ani si toho nevšimla. Kojí všechny,jako by byli její- teď jen aby to všichni vydrželi!
CH3
25.ledna 2016 - Neuvěřitelný vrh samičky Lambády Morčecí doupě. Kolem poledne začala rodit.Našla jsem u ní 5 miminek.Už to bylo dost.Ale po další kontrole za chvíli už tam bylo 8 miminek. Počítala jsem stále dokola,-ale bylo to tak....
H3
18.ledna 2016 - se v noci narodilo opět 5 miminek.Kira Le Grace a Etienne z Krásné Hory jsou rodiče 2 kluků a 3 holčiček. Jestli budou někteří z nich po tatínkovi californský- to se ukáže později.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.