Aktuální novinky

20. února 2011 v 23:23 |  Novinky

Stalo se:2011+2012+2013 -- 2014+2015 -- 2016

Aktuální novinky 2017

16.října 2017 - dneska po ránu se cuy samičce Chvilka Le Grace narodili 4 miminka. Jsou všechny sněhově bílé po rodičích. Tatínek je krásný velký cuy sameček Sancho z Kozího hrádku. V současné době již váží 2400g.Je to jeden ze dvou největších samečků u nás.
18.září 2017 - dnes jsem našla v kotečku cuy samičky Libuška Le Grace a cuy samečka Santos Le Grace jednu malou divokou kuličku.Narodila se úplně nečekaně. Samička byla se samečkem již od zimy a nechtěla zabřeznout. A díky tomu, že nakonec zabřezla jen s jedním miminkem jsem na ní ani březost nepoznala... :-)
8.září 2017 - narodili se 4 červená miminka cuy samičce Chvilka Le Grace a samečkovi cuy červená california Vilda z Kozího hrádku. Tentokrát převaha holčiček a jedna je opět v srsti rex. Později uvidíme, kolik jich bude mít kalifornskou kresbu.
2.září 2017 - dnešní den miminek zakončuje 3 porodem cuy samička Ikaria Le Grace.Její druhý vrh nám přinesl překvapivě miminka v barvě magpie, po tatínkovi Sancho z Kozího hrádku mají vlohu pro californskou kresbu a RG.
2.září 2017 - druhé překvapení se konalo u samičky Apolenka Le Grace, které se narodili 4 miminka, jedno jsem našla již mrtvé. Byl to také dalmatinek v černé barvě.Další dva kluci jsou pěkní dalmatinci, holčička je trochu menší. Tatínkem se stal Online Antares, stříbrný sameček, který nám nedávno zemřel... :-(
2.září 2017 - cuy samička Jolanka Le Grace měla obrovské bříško, narodila se jí ale jen jedna samička. Jestli bude po tatínkovi Sancho z Kozího hrádku california,-to se uvidí časem.
11.srpna 2017 - černá samička Malinká Le Grace se samečkem dalmatinem Hulk Happy Quinea Pig porodila dva černé samečky. :-)
27.července 2017 - Opět miminka od kalifornských rodičů: Kréta Le Grace a Xavier z Krásné hory - mají společně 3 kluky. Největší byla samička,která však bohužel porod nepřežila. Všichni vypadají na budoucí kalifornskou kresbu.
25.července 2017 - samička klasického morčete,dalmatinka Vincza Le Grace, porodila 5 krásných miminek v několika barevných provedeních a z toho 4 dalmatínky. Otcem se stal již postarší sameček stále působící v chovu,-On-line Antares.
23.července 2017 - u samička Vendeta Le Grace jsem odpoledne našla 4 mlá´data.Jeden sameček byl ale mrtvý. Ostatní miminka v pořádku.Tatínkem se stal velký kalifornský samec Sancho z Kozího hrádku a dvěma miminkám nadělil po předcích rex srst.
19.července 2017 - opět prvorodička,-samička Ice Cream Le Grace, má čtyři pěkná miminka, dobré váhy,a možná budou california. Jedno se opět povedlo v srsti rex,nádherný bílý sameček. Tatínek Sancho z Kozího hrádku.
16.července 2017 - třetí vrh samičky Calamity Jane - samé holky, ale dost malinké. Všechny se povedli s krásným bílým vírkem na hlavě-am.crestedky. Tatínkem je Xavier z Krásné hory.
14.července 2017- dvě miminka u samičky Vesna z Morčecího doupěte- překvapení v úžasné černobílé barvě.Překvapení i proto, že jsem čekala po obou rodičích aguti barvičky.Tatínkem se stal Santos Le Grace.
11.července 2017 - dnešní den byl již po čtvrté ve znamení čtyřčátek,tentokráte malých morčátek-dalmatinského páru.. Mamina-dalmatinka Galena Le Grace porodila 3 dalmatinky s krásnou kresbou na hlavě i těle,-samí kluci. :-) Otec je sameček Agar Le Grace.
7.července 2017 - cuy samička bílá california Ice Queen Le Grace porodila dnes také 4 miminka .Tatímkem se stal californský samec Vilda z Kozího hrádku,-možná se některá z nich zbarví do kresby california... :-D
7.července 2017 - cuy samička Opaya Le Grace má svoje první miminka se samečkem Sancho z Kozího hrádku. Stříbrná miminka,-možná se některá z nich zbarví do kresby california...
4.července 2017 - prvorodící cuy samička Nautila Le Grace porodila 3 samičky a 1 samce, všechny v aguti zlaté barvě. Tatínkem se stal opět- podruhé- v našem chovu působící cuy - Vilda z Kozího hrádku,-možná se některá z nich zbarví do kresby california...
26.června 2017 - cuy samička Vaka Vaka Le Grace porodila jen jedno miminko.Je to holka a je to cvalík o váze skoro 200g.Tatínkem je cuy california- Sancho Kozí hrádek.
14.června 2017 - první vrh u nás působícího californského tatínka Vildy z Kozího hrádku a californské samice Bazalky Le Grace. Miminka mají rex babičku a je možné, že mezi nimi budou rexíci. Toto upřesníme později, stejně tak vybarvení california.
27.května 2017 -Cuy samička Flota z Kozího hrádku během dopoledne překvapila 3 velikýma holčičkama s krásnými váhami.Otec tohoto vrhu jenáš odchovanec, již prodaný -kalifornský cuy sameček Comanche Le Grace

25.května 2017 - první vrh Mačety Le Grace a již několikátý po samečkovi v červené barvě- Xanadu pod Stránskou skálou. Hodně velká miminka a co víc- samé samičky.
23 května 2017 - tak aby nebylo málo miminek, tak se Morava Le Grace rozhodla přivést na svět dalších 5 miminek. Aby nebyla za Fialkou pozadu... :-) Otcem se stal opět sameček dalmatin Hulk Happy Quinea Pig.
22.května 2017 - Fialka Le Grace porodila šesterčata. Jedno jsem našla mrtvé a jedno z živých je opravdu malinké. Budu opět přikrmovat a uvidíme, jestli to chlapeček vážící pouhých 45 g přežije.Otcem se stal On-Line Antares.
9.května 2017 -cuy vrh,- odpoledne jsem našla Nirvánu nakčenou a hubenou.Pod ní se právě rodilo poslední miminko a další dvě leželi pod ní. Jsou to po dlouhé době jen samé holčičky,-takže konečně se vyvážil ten příliv samečků. Nirvána Le Grace je mladá samička a toto je první její vrh.Otec je kaliforňan Xavier z Krásné hory.
6.května 2017- povedli dvě krásná černá miminka černé samičce Paráda Le Grace se samečkem Hulk Happy Quinea Pig,holka a kluk s krásnou váhou přes 120g každého z nich.
5.května 2017 - samička Maskota Le Grace se doslova rozpadla na 7 kousků-porodila 6 miminek a navíc se jí povedli pěkně půl na půl černé a dalmatínci po otci Hulk Happy Quinea Pig.
3.května 2017 -se nám podařili krásná miminka dalmatinů.Pyšnit se mohou rodiče Sasanka pod Řivnáčem a Agar Le Grace. Máme krásné dalmatiny,holku a kluka a jednoho černého velikého kluka.
27.dubna 2017 - první vrh samičky Tamara Le Grace a samečka Santos Le Grace.Samička je s kalifornskou kresbou a tak se dá očekávat, že některé miminko se takto zabarví také. Je to vždy otázka času, někdy i několika týdnů.
4.dubna 2017 - První vrh cuy samičky CHvilky Le Grace se neobešel bez komplikací. Naštěstí jsem přišla právě k probíhajícímu porodu a druhé,zaseknuté mimčo jsem pomohla vytáhnout. Třetí se narodilo samo a v pořádku.Otcem se stal poprvé sameček Nemesis Le Grace.


6.února 2017 - Sameček Hulk Happy Quinea Pig se opět prosadil a stal se tatínkem 5 malých miminek.Samička Charisma Le Grace bude tentokrát vychovávat kromě černých i dvě dalmatinní miminka a jednu malou šimličku.
5.ledna 2017- dnes se narodily 4 miminka samečkovi-Marlon od Klimentky.Před 14 dny nám uhynul na stáří,takže se svých posledních potomků nedočkal.Maminka Velveta Le Grace.


 

3 lidé ohodnotili tento článek.