Aktuální novinky

20. února 2011 v 23:23 |  Novinky

Vrhy:

A0 - Z0

A1 - Z1

A2 - Z2

A3 - Z3

A4 - Z4

A5 - Z5

Aktuální novinky 2017-2018

A6 - Z6

Pokud chcete vidět všechny detaily vrhů,klikněte na obrázek nebo na písmeno vrhu
5.července 2018- černá samička Maskota Le Grace dnes porodila 5 miminek, z toho 3 dalmatiny po tatínkovi Tristan Le Grace
3.července 2018- dnes jsem se konečně dočkala miminek od samičky cuy-Libuška Le Grace. Její velké bříško skrývalo 4 miminka, dvě z nich velikánské, dvě malé.tatínek je Heřmánek Le Grace
1.července 2018 - dnes velké nadělení: samička Ikona Le Grace měla pod sebou 5 miminek.Samé červené nadělení,-všichni po tatínkovi Vilda z Kozího hrádku.Všechna miminka budou nejspíš s kresbou california.
28.června 2018 - samička Tamara Le Grace nemohla několik měsíců zabřeznout.Pak se ale něco stalo a konečně nám porodila miminka.Sameček -tatínek Harlekýn Le Grace přišel o manželku, ale zato má své 3 krásná miminka.
24.června 2018 - Filipína Le Grace,mamina dnešních 3 miminek,v krásné černobílé kombinaci barev.Pyšný tatínek Heřmánek Le Grace.
21.června 2018 -dnešní vrh je sice v počtu 3 miminek, ale jedno je tak malé, že je to spíše počet 2 a půl miminka. Veliká samička Horalka Le Grace má 2 krásně velká mimina.To malé je ale o to krásnější.Je to sameček v budoucí california kresbě.Bude to nádherný kousek a po tatínkovi Sancho z Kozího hrádku má velkou šanci dohnat velikostí své sourozence.
19.června 2018 - Kréta Le Grace je samička v krásné california kresbě. Tatínkem těchto 4 miminek je také california sameček,Xavier z Krásné hory.

17.června 2018 - Ulítlina Teanse,cuy samička, která nechtěla dlouho zabřeznout a jen si užívala pobytu u samce.Nakonec se povedlo a tatínkem se stal opět sameček Sancho Kozí hrádek.Každé miminko je jiné a vypadá to na 2 rexíky.Vzácností je nejspíše u nás v Čr jediný cuy rex v černé barvě :-)
8.června 2018- pokračuje babyboom a tentokrát opět cuy mamina. Choriza Le Grace porodila za hřmění hromů,v největším slejváku, odpoledne ve 3 hodiny 3 miminka.U porodu jsem tentokrát byla.Vše proběhlo skvěle a rychle.Poslední miminko mě trochu zmátlo.Nejprve jsem viděla bílé a pak najednou bylo krémové. konečné zjištění- má barvy obě a bude kalifornské.:-) Otcem se stal opět náš největší samec Sancho.
7.června 2018 - vrh cuy morčátek.Samička Nautila Le Grace a její druhý vrh ve znamení černo bílé. Narodili se jí 2 kluci a dvě holky a jsou to pěkní cvalíci tlusťoučký.. Tatínek je Habeš Le Grace.
7.června 2018- se narodil vrh, který nebyl vůbec v plánu. Sameček Tristan Le Grace při první říji samičky Xeni Le Grace přešplhal dělící stěnu.Narodila se jim 3 miminka jako v prvním jejich vrhu a myslím, že jim při jejich tvorbě došla fantazie. Miminka jsou naprosto shodní s těmi prvními, jen s rozdílem, že jsou tentokrát jen samé samičky.
5.června 2018- dnešní den mi udělal radost.Narodili se 3 tricolorní miminka cuy samičce Ikaria Le Grace a samečkovi Santos Le Grace.
2.června 2018- samička Galena Le Grace a Agar Le Grace se stali rodiči 4 dětiček.Mezi 3 černými čertíky je jedna holčička dalmatinka.
28.května 2018- dnes po ránu se naší rex cuy samičce Q-Bora Le Grace narodilo 5 malých kuliček. Po tatínkovi Lupínek Le Grace(dědeček Sancho Kozí hrádek) jsou 3 z nich bílé, dvě jsou červené po matce.
26.května 2018- se narodili samičce Fialka Le Grace dvě obří miminka.Je to kluk a holka a oba jsou se saténovým genem. Maminka je saténová.Otcem se prvně stal sameček dalmatin stříbrný Orfeo Le Grace
22.května 2018 - první vrh samičky Ufonka Le grace a již po několikáté otcem Agar Le Grace. Narodili se 4 miminka,2 kluci a 2 holky.
22.května se narodilo 6 miminek samičce Malinká Le Grace .Jedno-dalmatinek, bylo bohužel zadušené. je to váhově velmi nevyrovnaný vrh-od 48g po 120g. Otcem je opět Hulk Happy Quinea Pig.
17.května 2018 - dnes ráno jsem našla čerstvě narozená miminka u samičky Chudobka Le Grace. Jedno ještě teplé nebylo rozbalené, ale zachránit se ho nepodařilo. Otcem je Sancho z Kozího hrádku.


6.května 2018 - samičce Vincza Le Grace se podařilo porodit 4 miminka v barvě dalmatin. Bohužel dvě jsem našla mrtvé,jedno dokjonce s okousanou nožičkou. :-( Zůstaly nám dvě holčičky. Tatínek je Míša Le Grace, který již odjel působit do jiné Chov.stanice.
31.března 2018 - první vrh samičky aguti stříbrné Xenia Le Grace a taktéž první samečka Tristana Le Grace. Moc povedená trojice miminek...
28.března 2018 - Zamba Le Grace je také loňská samička a má svoje první miminka. Tatínkem se stal sameček Agar Le Grace
22.března 2018 - druhý vrh tohoto rána byl těsně po zkončení a miminka byla ještě mokrá. Opět se o 5 miminek postarala dvojice Mačeta Le Grace a sameček Narcyz Cerdo Vesuvio
22.března 2018 - dnešní den přinesl hned dvě překvapení po ránu. První byl vrh od samičky Zora Le Grace , která se samečkem Hulk Happy Quinea Pig nadělila 5 miminek .

16.března 2018 - cuy samičce Fiona Teanse se narodila první miminka po cuy tatínkovi Inout Carmela. Oba rodiče mají své první potomky a nemusí se za ně stydět.
10.března 2018 - jedna z našich nejstarších samiček, Vanilka Le Grace,-porodila po několika měsících pobytu u samečka Nemesis Le Grace dvě mimina. Jedno však bylo zadušené. Druhé je krásná holčička..
25.února 2018 - Mrazivý únorový den s teplotami pod -15 stupňů,a nám se ve stáji narodilo 5 malých kuliček cuy samičce Lola z Morčecího doupěte a cuy tatínkovi Sancho z Kozího hrádku.
9.února 2018 - dnešní den nám přinesl 7 nových miminek. Jedno z nich bylo bohužel již mrtvé.Velká škoda, bylo největší a navíc mělo zajímavé zbarvení. Půlka těla byla krásně puntíkatá a druhá černá. Ale i zbylá miminka mi udělala velikou radost. Krásné puntíky,černé nožičky a navíc jeden ze 4 dalmatinů krásný standartní sameček. Druzí dva mají černé nosíky- jakoby kalifornskou kresbu.Moc hezký vrh.Snad bude mít samička sílu na všech 6 hladových krků.
7.února 2018 - maminou se stala po třetí samička cuy Charisma Le Grace. Porodila dvě krásná velká miminka.Tatínek je černobílý cuy Habeš Le Grace.
3.února se narodili opět jenom dvě mláďata samičce Jolanka Le Grace. Je to opět páreček-černobílé magpie kluk a holka. Tatínkem je Heřmánek Le Grace.
1.února 2018 - cuy samička Flota z Kozího hrádku a sameček Santos Le Grace jsou rodiče dvou velkých potomků- bílé samičky a krémového samce.
22.ledna 2018 - další paterčata od dalmatinské samičky Tempera Le Grace a saténového tatínka Xanto Le Grace.Máme 3 samičky a dva samce.
15.ledna 2018 - Naše samička Apolenka Le Grace nám dnes představila vá nová miminka v počtu 4 kousků-2 samci+2 samičky. Tatínkem se opět stal sameček z Polska- Narcyz Cerdo Vesuvio

6.ledna 2018 - dnešní den ztrávený na výstavě mezi morčaty a jejich majiteli na Toulcově dvoře.Vezla jsem na registraci 4 cuy samičky california. Dvě krémové a dvě bílé máme zaregistrované. Samečci mají svou registraci již za sebou- na podzimní výstavě v Čakovičkách.
30.prosince 2017 - tento rok nám uzavírá svými 4 potomky prvorodička Rena Le Grace. Spolu s tatínkem Xavierem z Krásné hory překvapila barvičkama potomků.Očekávané aguti barvičky se nepovedli, ale přesto jsou miminka krásná.I nejmenší miminko, které jsem zachránila a rozdýchala, se druhý den už tvářilo tak, jako by nikdy nechtělo umřít. :-)
28.prosinec 2017 - předposledním vrhem tohoto roku se může pochlubit cuy samička Nirvána Le Grace.Krásně zbarvení potomci jsou z části i po tatínkovi Frank Teanse, který má u nás své první potomky.Doufejme,že se mu budou dařit i dál takové barvičky. :-)
26.prosince 2017 - druhá hostující samička pocházející od nás se představila 5 krásnými potomky.Je to Marjánka Le Grace a tatínkem je opět Narcyz Cerdo Vesuvio.
24.prosince 2017 - jako vánoční dárek dostala naše chs od samičky Maskota Le Grace dárek v podobě 4 dětiček.Tatínkem se stal opět úspěšný Hulk Happy Quinea Pig.Máme 3 krásné dalmatiny,z toho 2 holky.


23.prosince 2017 - samička Nugetka je dcerou naší odchovankyně Gavedy le Grace. Samička u nás hostuje po dobu svého prvníhu vrhu.Tatínkem se stal u nás podruhé sameček Narcyz cerdo Vesuvio.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.